Blog

Jak odbudować florę bakteryjną jelit?

Znajdująca się w jelitach flora bakteryjna, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu – nie tylko w zakresie układu pokarmowego, ale również immunologicznego. Niestety zdarzają się sytuacje, w których korzystna dla człowieka flora bakteryjna zostaje w dużym stopniu zniszczona. Dzieje się tak najczęściej z powodu zażywania antybiotyków. Leki te likwidują bowiem nie tylko bakterie chorobotwórcze, ale także te tzw. dobre, znajdujące się w jelitach. Ich odbudowanie na szczęście jest możliwe.

czytaj dalej

Co to jest gastroskopia, jak przebiega i jak się do niej przygotować?

Gastroskopia stanowi jedną z najskuteczniejszych technik diagnozowania i weryfikacji stanu przełyku, żołądka oraz dwunastnicy i jest potoczną nazwą panendoskopii lub gastrofiberoskopii (GFS). Dzięki zastosowaniu tego zabiegu specjalista może ocenić stan błony śluzowej, a także pobrać próbki do dalszej diagnostyki i badań. Za pomocą gastroskopii można więc wcześnie wykryć i usunąć ewentualne źródło krwawień, ciała obce oraz polipy. Dzięki rozwojowi medycyny i technik leczniczych współcześni specjaliści wiedzą, jak usprawnić przebieg gastroskopii i zminimalizować ryzyko niemiłych doznań.

czytaj dalej

Co to jest kolonoskopia, jak przebiega i jak się do niej przygotować?

Kolonoskopia jest jednym z podstawowych elementów diagnostyki chorób jelita grubego. Posiada jednak również zastosowanie terapeutyczne. Na czym polega kolonoskopia? Jak się do niej przygotować?

czytaj dalej

Zmniejszenie żołądka – skuteczna metoda redukcji masy ciała

utrata wagi

Operacja zmniejszenia żołądka to najczęściej wykonywany zabieg bariatryczny na świecie [1]. Jego celem jest upośledzenie pobierania pokarmu i dzięki temu zredukowanie masy ciała. Zmniejszenie żołądka wiąże się z wieloma korzyściami dla pacjenta – jedną z nich jest możliwość utrzymania przez długi okres prawidłowej wagi. Wykonanie zabiegu pozwala również zapobiec rozwojowi chorób takich jak cukrzyca typu II czy też nadciśnienie tętnicze.

czytaj dalej

Skuteczne metody leczenia otyłości

utrata wagi

Otyłość jest często postrzegana jedynie jako defekt estetyczny, tymczasem jest to poważny problem, który przekłada się na stan zdrowia. Między innymi może znacząco zwiększyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy typu 2, demencji, depresji, zaburzeń hormonalnych lub rozwoju niektórych nowotworów. Na szczęście istnieje wiele metod radzenia sobie z problemem otyłości. Wybór najlepszej z nich zależy od tego jak bardzo choroba jest zaawansowana, a także od osobistych preferencji. Zobacz skuteczne metody leczenia otyłości!

czytaj dalej

Godziny otwarcia

poniedziałek 10:00 - 20:00
wtorek 10:00 - 20:00
środa 10:00 - 20:00
czwartek 10:00 - 20:00
piątek 10:00 - 20:00
sobota 10:00 - 18:00

Czy wiesz, że…?

Po założeniu balonu żołądkowego utrata wagi następuje stopniowo już od pierwszego tygodnia, finalnie można oczekiwać od kilkunastu do kilkudziesięciu kg mniej!

Dlaczego my?

Postaw na profesjonalną obsługę.

Pielęgniarka

Doświadczeni, wysoko wyspecjalizowani lekarze, przyjazny personel medyczny.

Pielęgniarka

Najnowsze techniki i sprzęty medyczne, nowoczesne technologie diagnostyczne, indywidualne podejście do pacjenta.

Pielęgniarka

Diagnostyka labolatoryjna, bezbolesne pobieranie krwi, testy genetyczne.

Nasz gabinet na mapie

Znajdziesz nas w Krakowie, na ul. Wybickiego 42/2

O nas

Zostań naszym pacjentem - zapewniamy konsultacje, badania i zabiegi w kameralnym, nowoczesnym gabinecie. Pracujemy w gronie najlepszych specjalistów.

Mediskopia
ul. Wybickiego 42/2
31-303 Kraków

Zobacz więcej

Masz pytania?

Napisz:

biuro@mediskopia.pl

Zadzwoń:

+48 664 053 900

Godziny otwarcia

poniedziałek 10:00 - 20:00
wtorek 10:00 - 20:00
środa 10:00 - 20:00
czwartek 10:00 - 20:00
piątek 10:00 - 20:00
sobota 10:00 - 18:00